Lezingenserie Dageraad van de Nederlandse schilderkunst 5
Het ontstaan van thema’s als genrestuk en stilleven, Pieter Aertsen en Joachim Beuckelaer

De periode tussen 1400 en 1600 markeerde een tijd van grote veranderingen in de Nederlandse schilderkunst. Kunstenaars als Geertgen tot Sint Jans en Jan van Scorel verkenden zowel traditionele als vernieuwende thema's, variërend van religieus tot het dagelijkse leven. Het is een tijd waarin perspectief, verfijning en realisme hun intrede deden, en schilders experimenteerden met nieuwe manieren om hun omgeving en hun wereldbeeld vast te leggen.
De werken van pioniers als Hendrick Goltzius en Pieter Lastman laten zien dat kunst niet alleen een visueel medium was, maar ook een spiegel van maatschappelijke en spirituele veranderingen. Deze serie lezingen biedt een blik op hoe deze schilders hun vakmanschap perfectioneerden, en hoe zij vervolgens invloed uitoefenden op de generaties die volgden, waaronder de grote meesters van de Gouden Eeuw.
In dit tijdvak van hervorming, de Opstand en het ontstaan van de nieuwe jonge Nederlandse staat legde deze vroege Nederlandse schilderkunst de fundamenten voor onze artistieke traditie!
Deze lezing gaat over het ontstaan van thema’s als genrestuk en stilleven, Pieter Aertsen en Joachim Beuckelaer
Donderdag 16 oktober van 13:30 tot 15:30 uur in het Auditorium.
Bekijk de inschrijfopties
Inschrijfopties
Lezingenserie Dageraad van de Nederlandse schilderkunst 5
- Voor leeftijd:
- 21 - 99 Jaar
- Door wie:
- Patricia Huisman
- Waar:
- CKC Zoetermeer
- Wanneer:
-
Donderdag 16 oktober 202513:30 - 15:30
- Aantal:
- 1
- Prijs:
- € 22,50 per lezing incl. koffie of thee in de pauze