Revoluties in de kunstgeschiedenis II: lezing 2
Het exotische
Het woord revolutie betekent omwenteling: in de tweede reeks over dit thema draait het om een aantal uitvindingen, technieken en ideeën die van grote invloed zijn geweest op de ontwikkeling van de kunsten. Het gaat daarbij niet alleen om praktische of technische innovaties, maar ook om een verschijnsel buiten de kunstwereld zoals de ontdekking van onbekende streken, wat ingrijpende gevolgen had voor de maatschappij én voor de kunst.
Zonder het ontstaan van abstractie, de toepassing van brons en de uitvinding van de lift zouden respectievelijk schilderkunst, beeldhouwkunst en bouwkunst er nu heel anders uitzien! Uiteraard speelt het werk van ‘revolutionaire’ kunstenaars en architecten als Leonardo da Vinci, Marcel Duchamp en Ludwig Mies van der Rohe hierbij een grote rol.
Deze lezing gaat over Het exotische.
Donderdag 19 november van 13:30 tot 15:30 uur in lokaal 2.06.
Schrijf je in!
Informatie
Lezingenserie Revoluties in de kunstgeschiedenis II
- Lezing 1: Glas en porselein - 12 november 2026
- Lezing 2: Het exotische - 19 november 2026
- Lezing 3: Abstractie en Readymade - 26 november 2026
- Lezing 4: Brons en ijzer - 3 december 2026
- Lezing 5: De machine en de lift - 10 december 2026
- Lezing 6: Oorlogen en revoluties -17 december 2026
Alle lezingen zijn op donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur in Podium 2.06.
Prijzen
€ 23 per lezing inclusief koffie of thee in de pauze.
Boek drie lezingen en ontvang maar liefst 10% korting: €62
Boek de hele serie van zes lezingen en krijg er één gratis: €108
Informatie
Deze activiteit wordt aangeboden door onze partner Kunst is leuk!. Jouw inschrijving wordt direct doorgestuurd en Kunst is leuk! neemt contact met je op. Heb je nog vragen, bijvoorbeeld over de inschrijving? Neem dan contact op met Kunst is leuk! via:
Neem dan contact op met Kunst is leuk! via:
Telefoon: 06 - 18 16 33 46
E-mail: info@kunstisleuk.nl